top
Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
 
Розклад руху автобусів
 

Високий холестерин: 7 причин

Які причини високого холестерину   Добре, якщо про холестерин ви чуєте тільки з реклами по телебаченню, але якщо це стосується вашого здоров'я, то краще не сидіти склавши руки, а розібратися у причині його виникнення.  
 
1. Харчування Стати поштовхом для підвищення холестерину може вживання великої кількості насичених жирів. Особливо багаті на «жири» свинина, яловичина, телятина, молоко, яйця, масло, сир. Вистачає їх і в фасованих харчових продуктах з кокосовою, пальмовою або олією какао; в маргарині, комбіжирах, більшості видів печива, крекерів, чіпсів та інших подібних харчових продуктах. Тим часом, складні вуглеводи (фрукти, овочі, крупи тощо), що містять велику кількість пектину, допомагають виводити з організму холестерин, зменшують підвищену здатність крові до згортання і, отже, здатність до утворення тромбів. Споживання насичених жирів можна знизити, обмеживши у своєму раціоні кількість свинини, яловичини, баранини. М’ясні продукти рекомендується вживати у вареному вигляді. З м’яса птиці краще видаляти шкіру і, бажано, звести до мінімуму вживання субпродуктів, таких як магазинні пельмені, ковбаса, копченості. Слід збільшити до 1–4 г на день споживання лососевих, скумбрії, тунця, палтуса тощо.  Дієта мусить задовольняти потреби організму у вітаміні В6, а також в органічному йоді. Для цього добре підходять морська капуста, кальмари, морський гребінець, мідії тощо. 
 
2. Маса тіла Переїдання – ще один крок до підвищення холестерину. Достатньо збільшення маси тіла на 4 кг від норми – і енергопостачання організму починає здійснюватися виключно за рахунок жиру. Далі, в результаті неповного згоряння жиру, утворюються шкідливі проміжні продукти окислення, що сприяють додатковому синтезу холестерину. Чим більша маса тіла, тим легше організм втягується у процеси посилення жирового обміну. 
 
Однак, прагнучи знизити калорійність харчування, не забувайте про його різноманітність та повноцінність. 
 
3. Фізична активність Вправи покращують метаболізм і допомагають спалити зайві калорії. Регулярні фізичні вправи «працюють» і на користь серця: вони знижують кров’яний тиск і збільшують рівень «хорошого» холестерину, що транспортує жири з артерій назад до печінки, де вони переробляються, а також зменшують рівень «поганого» холестерину, який зумовлює утворення  атеросклеротичних бляшок і закупорювання артерій. 
 
4. Вік і стать Як правило, після 20 років у крові людини починає підвищуватися рівень холестерину. Чоловіки стикаються з цією проблемою раніше. У жінок рівень холестерину залишається відносно низьким до настання менопаузи, тому в цей період вони менше схильні до ризику захворювання коронарних артерій у порівнянні з чоловіками того ж віку. 
 
5. Спадкова схильність Якщо у членів вашої родини підвищений холестерин, то вам необхідно ретельно слідкувати за своїм здоров'ям, щоб уникнути подібних проблем. 
 
6. Куріння Куріння знижує «хороший» холестерин і суттєво підвищує загрозу серцево-судинних захворювань. Якщо у людини, що палить, навіть незначно підвищений рівень холестерину, то ризик розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця у неї в 9 разів вищий, ніж у некурців з нормальним рівнем холестерину. 
 
7. Загальний стан здоров’я Пам’ятайте про регулярні медогляди і тримайте під контролем стан серцево-судинної системи. Пам'ятайте про причини підвищення холестерину і вам з легкістю вдасться уникнути проблем зі здоров'ям.   Також читайте "Що ховається за обіцяним 
 
Джерело: Живи Активно


---


08-05-2018
Повернутися назад
 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2019 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top