У Києві дискутували про права наркозалежних людей

  Напередодні річниці підписання Загальної декларації з прав людини, яку світ відзначає 10 грудня, Альянс провів підсумкову зустріч-дискусію для представників/ць ЗМІ. Після наочних пресвізитів до Полтави та Одеси, разом із медіа й експертами/ками, обговорили права людей, які живуть із наркозалежністю.  Асоційований директор з політики та партнерських відносин МБФ «Альянс громадського здоров'я» Павло Скала розповів про досягнення та ефективний вплив Альянсу на епідемію ВІЛ/СНІДу, вірусних гепатитів, туберкульозу в Україні, а також реалізовані адвокаційні проєкти:

- Ми зустрілися з вами в рамках глобальної ініціативи PITCH (Партнерство заради натхнення, трансформації та об`єднання відповіді на ВІЛ), яка впроваджувалася майже 5 років у цілому ряді країн як великий адвокаційний компонент, навіть у світовому масштабі. В Україні разом із партнерами/ками та експертами/ками ми серед іншого провели низку заходів для ЗМІ, аби надати достовірну та актуальну інформацію всім, хто пише на складну соціальну тематику, - підкреслив Павло Скала під час виступу.

 Антон Басенко, керівник проєкту PITCH (Альянс громадського здоров'я) та громадський активіст, акцентував увагу журналістів/ок на порушенні прав наркозалежних людей правоохоронними органами, ультраправими організаціями. Закликав під час створення статей чи новин утримуватися від оціночних і стереотипних суджень, не дискримінувати людей, яких торкнулася залежність.

 Тетяна Лебедь, голова правління БФ "Надія та Довіра", директорка Всеукраїнського об'єднання наркозалежних жінок "ВОНА», у своєму виступі розповіла про проблеми з доступом наркозалежних жінок до програми ЗПТ, стигматизуюче і дискримінуюче ставлення лікарів/ок, представників/ць соціальних служб, суспільства.

 Алла Мельник (керівниця напряму по роботі з уразливими підлітками «Конвіктус Україна») та Анастасія Цюрик (випускниця "Школи лідерства PITCH", параюристка) повідомили про проблеми наркозалежних підлітків, зокрема відсутність чи суттєві обмеження у доступі до медичних послуг, у тому числі лікуванні наркозалежності, зловживання правоохоронних органів (наприклад незаконні обшуки) тощо.

  У фіналі події було оголошено переможців/ниць Всеукраїнського конкурсу для медіа «Наркополітика України в умовах коронавірусу: проблеми та шляхи їх вирішення».
- - - -
  Дискусія "Порушення прав людей, які живуть із наркозалежністю: шляхи вирішення проблем в умовах коронакризи" відбувається в рамках проєктів "Партнерство заради натхнення, трансформації та об'єднання для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ" (PITCH) і "Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції шляхом надання універсального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу, розширення доказово обґрунтованої профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, створення життєздатних і стабільних систем охорони здоров'я" (реалізується за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією). 


11-12-2020
Повернутися назадАрхів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 2020|
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Покрівельні матеріали Ковель Покрівельні матеріали Ковель Купити металопластикові вікна Гаражні ворота Викачування каналізацій, туалетів Магазин будматеріалів Штори Послуги екскаватором САТ, KOMATSU Бетон всіх марок з доставкою Компанія «Ваша безпека» Пісок, щебінь Натяжні потолки. Ковель  ремонт котлів та колонок


counter