Про відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

 До управління соціального захисту населення звертається чимало ковельчан щодо відшкодування вартості послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», у яких виникають запитання та непорозуміння з приводу тлумачення положень відповідних нормативно-правових актів.


Тому хочемо звернути увагу отримувачів послуги «муніципальна няня» на укладення договорів з надавачами послуг. Пункт 2 Порядку відшкодування вартості послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою КМУ від 30.01.2019 року № 68 (надалі Порядок), містить чітке і повне визначення поняття «муніципальна няня». Це будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) або юридична особа (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми. Іншої «муніципальної няні» немає і бути не може. Тому у договорі повинно бути чітко і ясно визначено особу «муніципальної няні», яка відповідає вимогам Порядку.

Крім того, відповідно до п. 6 Порядку, у договорі про надання послуг має бути визначено обсяг послуги із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, періодичність оплати і відповідальність сторін. Згідно п. 5, 14 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплати послуг окремим категоріям населення, затвердженого Постановою КМУ від 24.12.2019 року № 1101, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, як розпорядники бюджетних коштів, мають право здійснювати контроль за цільовим та ефективним витрачанням коштів в установленому законодавством порядку. Керуючись положенням управління, перевірку раціонального використання бюджетних коштів в установленому законом порядку здійснюють соціальні інспектори управління шляхом безперешкодного відвідування отримувачів всіх видів державних соціальних допомог на підтвердження відповідних фактів, в даному випадку факту надання послуг з догляду за дітьми «муніципальна няня».

Враховуючи вищевикладене, з метою запобігання можливим порушенням закону в частині раціонального використання бюджетних коштів, просимо подавати в управління пакет документів з належно оформленим договором про здійснення догляду за дітьми, де чітко визначити період та час надання послуг. Зокрема, це найбільше стосується отримувачів допомоги, які уклали договір з «муніципальною нянею», що надає послуги одночасно кільком сім’ям.

Слід звернути увагу громадян, що хоча в країні і триває надзвичайна ситуація, пов’язана з пандемією COVID-19, управління працює у звичному для себе режимі, обстеження все ж таки проводяться, як і нараховуються державні допомоги, пільги та субсидії.

Під час проведення обстежень було виявлено ряд обставин, що свідчать про фіктивність надання послуг «муніципальна няня». Це, зокрема, встановлення місця проживання отримувача послуги, яке відмінне від місця надання послуг, визначеного у договорі; відсутність надавача послуг за місцем їх здійснення у визначений у договорі час; а також були виявлені випадки, коли надання послуг з догляду за дітьми, батьки яких уклали договір з «муніципальною нянею», фактично здійснювали їхні бабусі та дідусі тощо.

При виявленні подібних фактів, відшкодування вартості послуг «муніципальна няня» буде припинено.


Софія Сагаль,
начальник управління соціального захисту населення

04-06-2020
Повернутися назадАрхів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|


counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Послуги навантажувачем Manitou Блоки Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі Продаж профнастилу, металочерепиці Купити кондиціонер у Ковелі Купити кондиціонер у Ковелі ПРОДАЖ! Бетон Щебінь Пісок Блоки Монтаж систем каналізації, водопостачання Послуги спецтехніки Автономера Топінаріум  ремонт двигунів та ходової Покрівельні матеріали Ковель Покрівельні матеріали Ковель Купити металопластикові вікна

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: