top
Новини
Ковель
Корисне
Бізнес
Інформація
Карта


Колискові
Галерея

Банки більше не будуть нараховувати відсотки після подачі позову в суд

 Серед населення сучасної України існує велика кількість історій, коли люди протягом декількох років не можуть погасити заборгованість за банківським кредитом через постійне нарахування додаткових виплат. Тому Велика палата ВСУ організувала розгляду цивільної справи №310 / 11534/13-ц від 05.06.2018 року. (За даними сайту: https://deltabank-online.com.ua/banki-bolshe-ne-budut-naschityvat-protsenty/)

На підставі отриманої інформації вона зайняла правову позицію, яка полягає в тому, що банківські установи не повинні нараховувати відсотки з моменту подачі заяви про примусове стягнення позики. Таким чином після початку судового процесу сума заборгованості фіксується і не може бути збільшена. Банк втрачає право на нарахування додаткових штрафних санкцій з моменту подачі позову.
 

Стаття 1050 частина друга цивільного кодексу говорить, що з моменту пред'явлення боржникові вимог, які прописані в договорі, нарахування відсотків повинно бути припинено. Якщо суд приймає рішення на користь кредитора, той може зажадати від позичальника всю суму боргу з урахуванням інфляційного коефіцієнта за весь час прострочення. Таким чином виключаються випадки, коли за тривалий час судового процесу сума боргу сягає просто-таки фантастичних розмірів.
 
Як йдуть справи з колекторськими агентствами

Перепродаж боргу - остання міра, яку можуть зробити банки, щоб хоч якось компенсувати свої збитки. Багато з них зіткнулися з великою кількістю неповернень. Багато в чому це пов'язано з фінансовою безграмотністю населення. Як кажуть, позичаєш чужі, повертаєш свої. Деякі клієнти не вміючи розраховувати власні можливості, оформляють за кілька кредитів відразу. Чимало з'явилося і шахраїв в банківському секторі.

Перепродаж боргу колекторам проводиться за 1-3% від його розміру. Вимагати від клієнта велику суму вони не можуть. Хоча багато представників таких агентств лякають тим, що заберуть за борги житло або автомобіль. Приємного в спілкуванні з колекторами мало, краще не допускати до такого і платити свої борги вчасно. В іншому випадку варто приготуватися до того, що будуть дзвонити в будь-який час доби, турбувати родичів, колег, погрожувати забрати цінне майно. Чи не занадто приємні і самі судові розгляди.
 

-

15-05-2019
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019| 
 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер: 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010
Розклад руху автобусів
 
top
© 2009 — 2020 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top