top

Новини
Ковель
Фінанси
Корисне
Інформація
Відео
Карта
 
Розклад руху автобусів
 
Новини України
 
 
ТЦК-ІНФОРМ
 
Телевізійний Центр Ковель
 
ТЦК 1992-2010

З 1 січня 2018 року споживачі не матимуть права споживати газ без обліку

   Нарахування ПАТ "Волиньгаз" плати за послуги споживання природного газу за граничними об`ємами без належного складання актів про порушення є неправомірним, - повідомили у Волинському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України.

Відповідно до ст. 2 Закон України «Про комерційний облік природного газу», з 1 січня 2018 року споживачі не мають права споживати газ без обліку.

На даний момент, ПАТ «Волиньгаз» неправомірно виставляє рахунки для населення без приладів обліку газу, за граничною нормою від 9,8 до 23,6 м куб./людино-місяць, передбаченою Кодексом газорозподільних систем.

Оскільки Кодексом встановлено, що «якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу ХІ цього Кодексу), фактичний об’єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними об’ємами споживання природного газу населенням, визначеними у додатку 10 до цього Кодексу». Цим же Кодексом передбачено, яким чином фіксується відмова: робиться відмітка в обох примірниках акта про порушення, один з яких надсилається споживачу (несанкціонованому споживачу) рекомендованим поштовим відправленням.

У зазначеному випадку ПАТ «Волиньгаз» у письмовій формі здійснює повідомлення споживачів про складення відповідних актів та пропонує у встановлену дату прибути на комісію оператора ГРМ для розгляду відповідного акту.

У письмових заявах до територіального відділення споживачі м. Луцька та м. Ковеля стверджують, що ними жодних актів не підписувалось та рекомендованих поштових повідомлень від ПАТ «Волиньгаз» не надходило.

Нарахування ПАТ «Волиньгаз» плати за послуги споживання природного газу за граничними об’ємами, без належного складання актів про порушення, є ущемлення прав споживачів.

Відділення запропонувало ПАТ «Волиньгаз» негайно вжити заходів щодо самостійного здійснення перерахунків споживачам. Сектору НКРЕКП у Волинській області було запропоновано здійснити контроль в частині проведення перерахунків споживачам.

Водночас, відповідно до наявної в відділенні інформації, ПАТ «Волиньгаз» здійснює такі перерахунки лише у разі надходження письмових звернень від споживачів, тому відділення радить споживачам письмово звертатись, щодо неправомірних нарахувань за граничними об’ємами, без належного складання актів, до ПАТ «Волиньгаз» та сектору НКРЕКП у Волинській області.

20-02-2017
Повернутися назад


 
Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017|

 

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Галерея
 
Колискові
 
ТВ Онлайн
top
© 2009 — 2018 | ТЦК
Телевізійний Центр Ковель
Адреса: м.Ковель, вул. Незалежності, 73
Тел.(03352) 3-28-91
Електронна адреса: tck@kovel.tv
При використанні матеріалу гіперпосилання на сайт Ковель обов'язкове!
top