Правильне харчування - це не дієта, це спосіб життя

На шляху до досягнення ідеальної ваги, що дозволяє максимально поліпшити здоров'я і істотно продовжити своє життя, можна виділити два етапи:
✓ на першому етапі ви споживаєте стільки калорій, скільки потрібно при цільовій вазі; це допоможе в її досягненні, якщо твоя вага не є такою в даний момент;
✓ коли це трапиться, можете зробити другий крок, піднявшись на наступний щабель - цілеспрямовано знизивши калорійність раціону, тобто споживати менше калорій, ніж потрібно для збереження цільової ваги.

Навіщо це робити і чи безпечний цей крок?

У 1982 році Journals of Gerontology опублікував перше дослідження зниження калорійності раціону:
- тривалість життя піддослідних щурів, які отримували звичайне харчування, становила близько 1000 днів, а у щурів, яким давали ту ж кількість вітамінів, мінералів, білків і незамінних жирних кислот, але з урізаною на третину кількістю калорій, тривалість життя виявилася близько 1500 днів;
- при цьому тварини, які одержували менше калорій, були більш енергійними, менш хворобливими і справлялися з лабіринтом краще, ніж контрольні щури; їх імунні системи були міцніші, а захворюваність на рак, діабет і катарактою нижче, ніж в основній групі, що отримувала звичайне харчування.

На сьогоднішній день проведено більше 2000 досліджень, які вивчали обмеження калорійності раціону харчування і підтвердили ці результати в дослідах з багатьма іншими видами тварин.

Таким чином, сучасна наука говорить про достовірність можливості продовження життя на 50% лише завдяки зменшенню калорійності раціону харчування, зберігаючи при цьому відмінні показники здоров'я.

І незважаючи на те, що пройшло недостатньо часу щоб дізнатися чи може обмеження калорійності раціону продовжити людське життя на 50%, спостереження за людьми, практикуючими цей метод, виявляє ті ж ознаки уповільнення старіння, що і у піддослідних тварин, що мають раціон з обмеженою кількістю калорій.

Як це працює:
- зниження калорійності раціону призводить до значного зменшення кількості жирової тканини і зменшення рівня інсуліну в організмі, що є доказово ефективним захистом від захворювань, пов'язаних з підвищеним вмістом глюкози і жиру і є найбільш частою причиною смерті на сьогоднішній день (метаболічний синдром, діабет II типу і серцево-судинні захворювання);
- чим менше їжі ти споживаєш - тим менше вільних радикалів з'являється при її засвоєнні, так зменшується ризик нанесення вільними радикалами шкоди здоров'ю, включаючи мутації ДНК, які ведуть до розвитку онкологічних захворювань;
- простою мовою: прихильники теорії скорочення калорійності раціону вважають, що кожен біологічний вид за своє життя може переробити певну (фіксовану) кількість калорій.

Дослідження народів-довгожителів підтверджують, що зниження калорійності раціону на 10-20% від тієї кількості, яка потрібна для цільової ваги, призводить до поліпшення здоров'я і збільшення тривалості життя.

Так в Японії місцеві жителі, чия середня тривалість життя є максимальною на планеті (85 років у чоловіків і 87,3 року у жінок), перед їжею кажуть: «Хара хачи бу», - що означає «шлунок повинен бути наповнений на 80%». Простіше кажучи: японці встають з-за столу з легким відчуттям голоду, наситившись лише на 80%.

Отже, для істотного продовження життя і поліпшення здоров'я, на сьогоднішній день можна рекомендувати взяти на озброєння в боротьбі зі старістю принцип «хара хачи бу» - з'їдати на 10-20% менше калорій, ніж потрібно для збереження твого цільової ваги, яку ти визначив раніше .

Отже, цілі визначені, завдання поставлені! 🙂

Досягнення мети в питанні контролю ваги має максимальні шанси на успіх, якщо ти розумієш навіщо ТОБІ ЦЕ ПОТРІБНО. 05-09-2020
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 News of Ukraine Магазин Шліфування, циклювання підлоги, паркету Віндор «БудХауз - будматеріали» Житловий комплекс автоматичні системи поливу Домашній майстер Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Електромонтажні роботи Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі Продаж профнастилу, металочерепиці Адвокат Купити кондиціонер у Ковелі Купити кондиціонер у Ковелі ПРОДАЖ! Бетон Щебінь Пісок Блоки

.