На яку фінансову допомогу можуть розраховувати інваліди в Ковелі

Повна або часткова втрата працездатності сильно впливає на психологічний та фінансовий стан людини. Для отримання допомоги від держави громадянам потрібно дістати статус інваліда. Після його отримання людина може розраховувати на фінансову допомогу, а також медичні, трудові та інші соціальні пільги. Статус інваліда дається не на все життя, а на певний термін, по закінченню якого МСЕК подовжує, змінює або забирає групу інвалідності.

Фінансова допомога інвалідам

Наразі в Україні є кілька статусів для непрацездатних осіб. Інваліди з дитинства можуть мати:

● І групу і підгрупу А;

● І групу і підгрупу Б;

● ІІ групу;

● ІІІ групу.

В залежності від категорії, з 1.07.2020 вони мають отримувати від 1712 до 3516,48 гривень.

У дітей-інвалідів при нарахуванні державної соціальної допомоги враховується:

● вік: до 6 років або від 6 до 18 років;

● наявність підгрупи А;

● причина захворювання: для хворих через аварію на Чорнобильській АЕС діє додаткова надбавка.

З 1 липня допомога для таких дітей складає від 1712 до 4115,6 гривень. З 1 грудня заплановано підвищення: соціальна допомога буде від 1769 до 4252,45 гривень.

Розмір пенсії по інвалідності

Якщо втрата працездатності відбулася внаслідок шкідливої роботи або нещасного випадку в дорослому віці, то можна отримувати пенсію з інвалідності. Її призначають тим, хто має статус інваліда та певну кількість страхового стажу. Для громадян І групи необхідно мати 1–10 років стажу. Точна кількість років залежить від віку. Наприклад, людям від 29 до 31 потрібно мати щонайменше 3 роки страхового стажу, а від 38 до 40 — вдвічі більше. Для громадян ІІ та ІІІ груп більш високі вимоги — 1–14 років стажу.

Пенсія по інвалідності не має чіткого градуювання, бо вона залежить від потенційної пенсії за віком та групи інвалідності. Видання Zaholovok.com.ua з’ясувало, як нараховується пенсія інвалідам. У будь-якому випадку сума нарахувань не може бути меншою за 1712 гривень, а з 1 грудня найнижча пенсія з інвалідності становитиме 1769 гривень. Проте це мінімальні цифри. При визначенні розміру пенсії враховують групу, заробітну плату та коефіцієнт страхового стажу. Останні два моменти визначають пенсію за віком. Вона складає не менше 40 % мінімальної заробітної плати на момент оформлення пенсії. Для інвалідів І групи пенсія за інвалідністю співпадає з пенсією за віком, для ІІ групи беруть 90 % від пенсії за віком, а для ІІІ групи — тільки половину.

Пенсія з інвалідності виплачується незалежно від працевлаштованості людини. До неї можуть іти надбавки тим, хто доглядає за неповнолітніми дітьми або сам потребує постійного нагляду. Для того щоб дізнатися більше про те, як нараховується пенсія інвалідам, можна звернутися до пенсійного фонду в Ковелі.


24-07-2020
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 Буріння свердловин на воду МАГАЗИН БУДМЕРКЕТ « ДЕЛЬФІН » магазин дверної фурнітури ДеЛайт - Ковель ГІПСОВА МЕХАНІЧНА ШТУКАТУРКА » Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары Игрушки, Хозяйственные товары, Посуда, Канцтовары ВІКОНТ.Вікна та двері «Мего - меблі на замовлення» AvtoROMA - обслуговування вантажних автомобілів Клінінгова компанія Ринви Монтаж демонтаж покрівлі Натяжні стелі Магазин «БудМаркет» Кондиціонери, вентиляція, опалення Ринви та комплектуючі

.