Відсотки після смерті вкладників

   Українські банки зобов'язали платити відсотки за депозитами не лише за життя , але і після смерті вкладників. Про це йдеться в постанові Судової палати у цивільних справах Верховного Суду .

  «До цих пір у фінустанов не було єдиного підходу в цьому питанні. Одні банки продовжують нараховувати відсотки за вкладом аж до закінчення терміну його розміщення ( або до дати витребування вкладу спадкоємцем ) . А інші припиняють нарахування ставки відразу після отримання документів, що підтверджують факт смерті вкладника » , - пояснив нам голова відділу депозитів банку ПУМБ Микита Малясов .

  Зазвичай фінансисти дізнаються про біду , коли за грошима покійних вкладників зі свідченнями про смерть приходять спадкоємці : вони заявляють про свої права на депозит і починають оформляти спадкування (займає близько півроку , весь цей час гроші залишаються на рахунку) .

  Юристи пояснюють неоднозначний підхід до виплат відсотків відсутністю чіткої юридичного формулювання на цей рахунок у чинному законодавстві і різними трактуваннями Цивільного кодексу.

  « Фінансисти роблять все , щоб поменше платити за депозитами , і наживаються навіть на мертвих . У підсумку спадкоємцям доводиться через суд змушувати банки платити відсотки за весь термін розміщення коштів » , - розповів нам старший партнер адвокатської компанії « Кравець та Партнери » Ростислав Кравець.

   Досі у судів місцевого значення не було єдиної позиції в таких справах : одні вимагали від банків нарахувати відсотки на весь термін дії вкладу  покійного , інші - лише до моменту смерті.

   «Тепер суди будуть зобов'язані виносити рішення на користь громадян - змушувати банки виплачувати відсотки за весь термін розміщення грошей» , - запевнив Кравець.

По матеріалам Вести24-09-2013
Повернутися назад

Архів новин: 1992-2010 | 2010-2012 | 2013 | 2014 | 2015| 2016| 2017| 2018| 2019|counter
ІНФОБЛОК
ТЦК-ІНФОРМ Телевізійний Центр Ковель ТЦК 1992-2010 News of Ukraine «БудХауз - будматеріали» Житловий комплекс автоматичні системи поливу Домашній майстер Зоомагазин “ZOOCITY “ БУДМАТЕРІАЛ ПРОДАЖ ДОСТАВКА Електромонтажні роботи Послуги навантажувачем Manitou Блоки Натяжна стеля Ковані «Інтернет магазин рибалки» Автозапчастини для іномарок з Польщі Продаж профнастилу, металочерепиці Адвокат Купити кондиціонер у Ковелі Купити кондиціонер у Ковелі ПРОДАЖ! Бетон Щебінь Пісок Блоки Монтаж систем каналізації, водопостачання Послуги спецтехніки

.